україномовні vs русскоговорящие

Холівари та флейм
Аватар користувача
Scorn
Амерітрешер
Повідомлень: 119
З нами з: 18 квітня 2018 14:52
Звідки: Василівка, Запорізька область

україномовні vs русскоговорящие

Повідомлення Scorn »

На днях пересматривал некоторых наших украиноязычных ютуберов и у меня сложилось ощущение, что в украиноязычной части настольного сообщества нашей страны есть какая-то предвзятость к носителям русского языка, хотя, к слову сказать, в речи таки проскальзывают какие-то руссизмы и т.п. Я уже не говорю о всякого рода англоязычных терминах, которые легко можно было заменить на украинский аналог.
+ встретил в чате одном полное отсутствие русского языка, как такового. Но вот вопрос - если я начну общаться там на русском - не погонят ли меня оттуда ссаными тряпками (прошу прощения за мой французкий), будут просто игнорировать или же нормально будут воспринимать.
Почему об этом задумался - обратного пренебрежения вроде не замечал.
Хотел бы пообщаться с теми, кто тоже сталкивался с таким же и выслушать их мнение.
Kessler
Адепт
Повідомлень: 749
З нами з: 25 травня 2018 13:35

Re: україномовні vs русскоговорящие

Повідомлення Kessler »

Странный вброс, т.к. предвзятости полным полно с обеих сторон...

Не понимаю вопроса, на самом деле. Автор реально спрашивает не забанят ли его в украиноязычном чате, если он будет писать на русском? Зависит от адекватности контингента. Никто не ответит на этот вопрос.
Dentir
Амерітрешер
Повідомлень: 214
З нами з: 08 серпня 2018 09:43

Re: україномовні vs русскоговорящие

Повідомлення Dentir »

Звісно забанять. А ще розіпнуть в трусиках, згвалтують, як там казали, сцяними ганчірками і все таке інше.
Не розумію цілей цього посту - розпалити вогнище? Чи банальна цікавість? Якщо цікавість, велкам в чатик, подивіться самі.
Аватар користувача
svalse
Адепт
Повідомлень: 796
З нами з: 19 травня 2017 14:02
Звідки: Запорожье
Контактна інформація:

Re: україномовні vs русскоговорящие

Повідомлення svalse »

Новый раунд :)

Собственно в том чате и поинтересуйся у админов. Тут, пока ещё, можно и на русском :)
Аватар користувача
KinslayeR
Адепт
Повідомлень: 816
З нами з: 05 вересня 2011 15:09
Звідки: Львів

Re: україномовні vs русскоговорящие

Повідомлення KinslayeR »

Я зараз нариваюсь почати черговий мово-срачик, але все ж поясню свою позицію.
1. Не існує поняття україномовних чи російськомовних українців. Якою б мовою ти в побуті не спілкувався, вважаючи себе українцем, ти ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ знати і розуміти українську мову.
2. Стосовно упередженого ставлення до носіїв російської мови. Так воно проскакує і основна причина тут в позиції деяких таких носіїв під назвою "какая разница" (я зараз загалом, а не про когось конкретно). Чомусь деякі люди вважають, що в Україні всі якраз повинні знати і розуміти російську. Ні, не повинні.
3. Суржик і русизми в мові: просто перегляньте це відео https://www.youtube.com/watch?v=AiiWg9_XRTo
4. Англоязичні терміни: так, є така проблема, оскільки 90% робочого часу я (і не тільки я) спілкуюсь саме англійською і подекуди я дійсно банально не можу згадати український аналог того чи іншого слова. Я знаю слово, я знаю його значення, але в голові у мене стійко з'являється лише його англійське значення. Це банальна проф.деформація і цього важко позбутись.
5. Стосовно чатику. Якщо ви про Балачку Теорії гри, то там немає жодних проблем в спілкуванні російською, і дехто там неї і спілкується, хоч більшість все таки воліє українською. Проте треба зважати, що час від часу там розпалюються мово-срачики і дехто з радикально налаштованих учасників чату може вас особисто образити. Оскільки в чаті нема модерації, то ви стаєте його учасником на свій страх і ризик, усвідомлюючи всі наслідки :).
Аватар користувача
svalse
Адепт
Повідомлень: 796
З нами з: 19 травня 2017 14:02
Звідки: Запорожье
Контактна інформація:

Re: україномовні vs русскоговорящие

Повідомлення svalse »

1. Абсолютно согласен. Даже и добавить нечего.
2. Такие носители спокойно уравновешиваются гражданами, которые считают, что русский язык нужно запретить, а русскоговорящих депортировать. В семье не без урода, но давайте не на них ориентироваться :)
RomaBlutus
Єврогеймер
Повідомлень: 261
З нами з: 14 жовтня 2015 13:38
Звідки: Закарпаття
Контактна інформація:

Re: україномовні vs русскоговорящие

Повідомлення RomaBlutus »

Схоже, комусь потрібна чергова доза срачу. Особисто я ніколи не переходжу на російську якщо людина розуміє українську. Та разом з тим не ставлюся упереджено до людини, якій зручніше спілкуватися російською. То її особиста справа і на то у неї є багато причин. І у мене практично ніколи не виникало конфліктів на цьому підгрунті. Так що, думаю, тут проблема швидше за все в культурі самих співрозмовників. Та, справедливості ради, хочу нагадати, що до того, як Наполеон почав війну з Росією, французька мова в Росії вважалася елітарною. А чи тепер багато росіян розмовляють французькою?.. Так, інформація для роздумів...
Kessler
Адепт
Повідомлень: 749
З нами з: 25 травня 2018 13:35

Re: україномовні vs русскоговорящие

Повідомлення Kessler »

KinslayeR писав: 18 листопада 2020 13:33 1. Не існує поняття україномовних чи російськомовних українців. Якою б мовою ти в побуті не спілкувався, вважаючи себе українцем, ти ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ знати і розуміти українську мову.
Зачеплю тільки цей пункт, та й той лише задля власних роздумів :)

- що конкретно ЗОБОВ‘ЯЗУЄ простого громадянина України знати українську мову?
- якщо громадянин України спілкується в побуті частіше російською - чи не робить це його російськомовним? або яку термінологію запропонуєте ви?)
Аватар користувача
KinslayeR
Адепт
Повідомлень: 816
З нами з: 05 вересня 2011 15:09
Звідки: Львів

Re: україномовні vs русскоговорящие

Повідомлення KinslayeR »

to svalse
2. Звісно. Я просто показую один з прикладів, звідки така "злість". Люди є різні, когось бісить одне, когось інше. Головне, щоб всі розуміли пункт 1. Єдина мова в більшості країн (окремі мультилінгвістичні країни до уваги не беру, там своя специфіка) була придумана для того, щоб в межах країни УСІ її громадяни могли розуміти як один одного, так і укази уряду чи командирів.

to Kessler
Стаття 10 Конституції України :)
Ця ж стаття забезпечує мовним меншинам право вичати та вільно володіти їхніми мовами на теренах України. Проте державною є Українська.
Ніякої термінології не запропоную. Ти або українець, або ні, безвідносно до мови. Я знаю українців, що послуговуються російською і навіть івритом в побуті, але без проблем переходять на українську. Так само, я знаю людей, що чудово володіють українською, проте не є українцями.
п.с. Якщо хтось таки захоче накинути в тему багатомовних країн: дві державні не означає, що ви тепер зможете вільно користуватись своєю мовою повсюди (це і зараз не заборонено), це означає, що вам доведеться вчити ОБИДВІ мови і знати їх на однаковому рівні.
Аватар користувача
svalse
Адепт
Повідомлень: 796
З нами з: 19 травня 2017 14:02
Звідки: Запорожье
Контактна інформація:

Re: україномовні vs русскоговорящие

Повідомлення svalse »

RomaBlutus писав: 18 листопада 2020 14:03 Та, справедливості ради, хочу нагадати, що до того, як Наполеон почав війну з Росією, французька мова в Росії вважалася елітарною. А чи тепер багато росіян розмовляють французькою?.. Так, інформація для роздумів...
Немножко поправлю. Не в России, а среди монархической верхушки. А это доли процента от всего населения. Это совсем не одно и тоже, что русский язык в Украине, на котором разговаривают, по самым скромным прикидкам, процентов 30.
RomaBlutus
Єврогеймер
Повідомлень: 261
З нами з: 14 жовтня 2015 13:38
Звідки: Закарпаття
Контактна інформація:

Re: україномовні vs русскоговорящие

Повідомлення RomaBlutus »

svalse писав: 18 листопада 2020 14:22
RomaBlutus писав: 18 листопада 2020 14:03 Та, справедливості ради, хочу нагадати, що до того, як Наполеон почав війну з Росією, французька мова в Росії вважалася елітарною. А чи тепер багато росіян розмовляють французькою?.. Так, інформація для роздумів...
Немножко поправлю. Не в России, а среди монархической верхушки. А это доли процента от всего населения. Это совсем не одно и тоже, что русский язык в Украине, на котором разговаривают, по самым скромным прикидкам, процентов 30.
"Серед монархічної верхушки"??? Цікава статистика. Ви, напевно, не читали "Войну и Мир".
Аватар користувача
svalse
Адепт
Повідомлень: 796
З нами з: 19 травня 2017 14:02
Звідки: Запорожье
Контактна інформація:

Re: україномовні vs русскоговорящие

Повідомлення svalse »

RomaBlutus писав: 18 листопада 2020 14:58 "Серед монархічної верхушки"??? Цікава статистика. Ви, напевно, не читали "Войну и Мир".
Вы про то, что там довольно много французского текста? Так род Толстых - это дворянский род, если вы не в курсе.

Докладываю. По результатам первой переписи населения в 1897 года 80% населения России - крестьяне. А почти век назад эта цифра была ещё выше. Или вы на полном серьёзе считаете, что русские крестьяне в 19 веке владели французским языком? По этой же статистике 80% населения были безграмотными. Догадайтесь кто. Дворян аж 1,5% и далеко не все из них владели французским :)

Зы. Давайте тогда среднюю зарплату мерять по нашей "элите" и переносить это на всю Украину. Вот тогда заживём :)
Kessler
Адепт
Повідомлень: 749
З нами з: 25 травня 2018 13:35

Re: україномовні vs русскоговорящие

Повідомлення Kessler »

KinslayeR

Стаття вірна, але питання, ЩО «зобов‘язує» простого громадянина знати українську. Окрім здорового ґлузду)
Аватар користувача
wolke
Адепт
Повідомлень: 530
З нами з: 09 листопада 2016 23:15

Re: україномовні vs русскоговорящие

Повідомлення wolke »

Чьорт. Я уже попкорн приволокла, а тема как-то не взбурлила.
По поводу обязанности понимания/знания укр. языка. Еси не ошибаюсь, для получения гражданства Украины необходимо подтвердить знание языка. Так что тут поддержу.
Аватар користувача
KinslayeR
Адепт
Повідомлень: 816
З нами з: 05 вересня 2011 15:09
Звідки: Львів

Re: україномовні vs русскоговорящие

Повідомлення KinslayeR »

Kessler писав: 18 листопада 2020 15:21 KinslayeR

Стаття вірна, але питання, ЩО «зобов‘язує» простого громадянина знати українську. Окрім здорового ґлузду)
Та ок, ніхто не заставляє, але оскільки згідно закону вся документація і будь-що пов'язане з навколодержавними речами (дивний зворот :)) ведеться українською (приколи з регіональними я зараз до уваги не беру), то удачі в цій країні кадрам, які вперто відмовляються вчити державну.
Ну і ніхто не відміняв той факт, що їх просто можуть офіційно послати в піше еротичне, оскільки не розуміють мову їхньої "нацменшини".
Закрито

Повернутись до “Не в тему ...”