Допомога настільному каналу!

Пошук, переклад, дошка оголошень
Anngrybeaver
Амерітрешер
Повідомлень: 176
З нами з: 02 березня 2015 21:16

Re: Допомога настільному каналу!

Повідомлення Anngrybeaver »

Я стараюсь максимально аполитично вести канал, что бы никого не обидеть, но всем мил не будешь.

Мне вообще то самому пришлось уехать из родного дома в связи с событиями, но тут важен язык.
Хотя я удивился когда приехал в Киев, что тут большинство русскоговорящих, да и во Львове никто ни разу пальцем не ткнул на меня , все все понимают и нормально реагируют!
Аватар користувача
KinslayeR
Адепт
Повідомлень: 816
З нами з: 05 вересня 2011 15:09
Звідки: Львів

Re: Допомога настільному каналу!

Повідомлення KinslayeR »

Ок, я не хотів вриватись чи починати ще один безглуздий мовосрач, але просто поясно СВОЮ ДУМКУ, чому україномовні так гостро реагують на мову:
1. Так уже історично склалось, що україномовний контент на теренах нашої держави утискався та нищився віками (навіть не роками). Покращення були в деякі періоди, наприклад, після введення квот на фільми, музику та літературу, але це капля в морі і, як ви зрозуміли, це довелось робити на рівні державного регулювання.
2. Людина все-таки прагне вживати контент тою мовою, якою вона думає. І якщо, враховуючи пункт 1, в російськомовних людей з цим проблем ніяких не було і немає, то знайти україномовний контент з цікавих тобі тем шанс доволі мізерний.
І саме тому люди так гостро реагують, бо хочуть контент отримувати українською мовою, хоч якийсь.

Ще одна річ: українська мова є єдиною державною, і послуговуйся ти хоч суахілі в побуті, будучи українцем ти зобов'язаний знати і володіти державною мовою. А от твоєю мовою інші володіти не зобов'язані. Тому в державі домінуючим контентом повинен бути україномовний, бо його ПОВИННІ розуміти всі УКРАЇНЦІ.

Стосовно догнати і перегнати західних ютюберів.
1. Вони теж колись починали з 0. Я ще пам'ятаю часи, коли і російський ринок настолок та ютюб був глибоко в задниці. Україна зараз саме в тому зародковому стані. І нехай я отримаю локалізацію західної гри хоч десятирічної давності, але отримаю українською. Гра від цього не стане менш цікавою, є хіти, що актуальні уже років 20-30 і в них досі грають.
2. Відкрию маленьку таємницю: кількість підписників НІЯК не впливає на бажання закордонних видавців слати вам прототип на огляд. Впливає мова вашого каналу. Я можу накидати купу англомовних каналів з кількома сотнями аудиторії і оглядами прототипів. Все тому, що домінуючою мовою є англійська, її розуміють всі (ну не всі :)) і видавці в першу чергу орієнтуються на англомовну аудиторію.
3. Саме тому роблячи контент українською ми усвідомлювали, що на ніякі прототипи і т.п. співпрацю з закордонними видавцями можна не сподіватись. Суть нашого і решти україномовних каналів в іншому: донести новини та хоч якусь хобійну інформацію принципово українською мовою, щоб розвивати саме український сегмент ютюбу. І я дуже тішуся, що з'явилось більше українських видавців-локалізаторів, що вони почали більш-менш нормально комунікувати з аудиторією, що у нас поступово з'являються локалізації великих ігор (нехай з затримкою, мені не горить). Без всього цього двіжу за "хочу українською" цього б ніколи не сталось, тому не треба тут розповідати, що "і так всі розуміють російську, навіщо паритись".
Kessler
Адепт
Повідомлень: 749
З нами з: 25 травня 2018 13:35

Re: Допомога настільному каналу!

Повідомлення Kessler »

Які «люди», пане KinslayeR? В даному топіку маємо помірковану думку україномовного користувача metuk і легеньку істерику користувача, у якого 90% відсотків постів російськомовні, але раптом він вирішив натиснути ctrl+shift і розказати що треба робити і куди йти людині, котра абсолютно нормально написала на форумі про співпрацю.

Щодо контенту - поясніть, будь ласка, навіщо мені споживати український або російський контент, якщо він менш якісний і ще й поставляється з затримкою? Від перекладів оглядів того ж Quackalope українською буде більше користі для україномовного сегменту, ніж від чергового канальчику з друго- і третьосортними оглядами на ігри п‘ятирічної давнини, зняті на тремтячу вебку :/

Я знаю вашу позицію з приводу рос. локалізацій і підтримую її, але дивлячись на списки ігор, які ви продаєте - ви впевнено володієте англійською і я дуже сумніваюся що ви будете чекати локалізацій хайпових новинок, щоб пограти в них. Я теж тішуся з того, що буду мати можливість пограти в певні ігри українською, але не бачу сенсу їх купувати через декілька років, як пледжнув на кікстартері і пройшов.

ПС ІНШЕ питання, якщо це не бізнес, як локалізація та ігробуд, а хоббі. Якщо людина тримає свій канал задля власного задоволення від позування перед камерою та подальшого процесу верстки відео - вона має повне право робити це, як їй заманеться і нікому нічого не ПОВИННА.
Аватар користувача
svalse
Адепт
Повідомлень: 799
З нами з: 19 травня 2017 14:02
Звідки: Запорожье
Контактна інформація:

Re: Допомога настільному каналу!

Повідомлення svalse »

KinslayeR писав: 03 листопада 2020 12:07 тому не треба тут розповідати, що "і так всі розуміють російську, навіщо паритись".
Вот только не нужно выдирать фразу из контекста и трактовать так как это выгодно тебе.
При этом все срачи на языковую тему устраивают украиноязычные почему-то считая, что украинский это хорошо, а русский это плохо. Русскоязычные, как правило, знают оба языка и не парятся по этому поводу.
Где тут написано "і так всі розуміють російську, навіщо паритись"? Вроде же очевидно, что имелось ввиду, что русскоязычные, как правило, спокойно потребляют контент на двух языках и не пишут в каждой украиноязычной теме - ах вы ж скоты, давайте на русском пишите, мова форева. А украиноязычные на русскоязычный контент реагируют как быки на тряпку. А как же толерантность, про которую нам так старательно талдычит западный мир? Или она не распространяется на языки, а только на секс меньшинства и расы?
А так, в принципе, всё правильно. Вот есть же у вас свой канал, где вы производите и продвигаете украиноязычный контент. Молодцы. Без сарказма молодцы. Это правильный поход. А гнобить русскоязычных и указывать им, на каком языке производить контент на американском(!) YouTube - это неправильный подход. Этим вы добиваетесь обратного эффекта. Вы разобщаете людей. А это никогда ни к чему хорошему не приводило.
KinslayeR писав: 03 листопада 2020 12:07Тому в державі домінуючим контентом повинен бути україномовний, бо його ПОВИННІ розуміти всі УКРАЇНЦІ.
Согласен. Украинский язык обязаны знать все украинцы. А государство должно обеспечивать доступ к контенту на государственном языке. Только какое отношение к государству имеет YouTube? Или частные предприниматели в виде издательств, магазинов и т.д.? Или частное лицо в виде Бивера? А ещё есть статья 10 нашей родимой конституции. Ознакомься на досуге.
Kessler
Адепт
Повідомлень: 749
З нами з: 25 травня 2018 13:35

Re: Допомога настільному каналу!

Повідомлення Kessler »

svalse писав: 03 листопада 2020 12:46 Согласен. Украинский язык обязаны знать все украинцы. А государство должно обеспечивать доступ к контенту на государственном языке. Только какое отношение к государству имеет YouTube? Или частные предприниматели в виде издательств, магазинов и т.д.? Или частное лицо в виде Бивера?
браво!)
Аватар користувача
KinslayeR
Адепт
Повідомлень: 816
З нами з: 05 вересня 2011 15:09
Звідки: Львів

Re: Допомога настільному каналу!

Повідомлення KinslayeR »

Споживати будь-який контент ніхто нікого не заставляє. Кожен сам вибирає що йому споживати і що підтримувати.

І так, я володію англійською на достатньому рівні, щоб проходити сюжетні іграшки нею та бакаю кікстартери чи купую новинки за кордоном не чекаючи свята у нас. Але таких, як я одиниці. І незважаючи на мою любов до англійської (впринципі треба всій планеті перейти англійську та не паритись :)) я підтримую практично усі українські локалізації та купую їх, навіть маючи в колекції оригінал. І з Граалем та (не буду спойлерити раніше часу) зроблю так само. А там, дасть бог, будемо отримувати українські версії одночасно зі світовими, як он з Канбаном зараз.
Где тут написано "і так всі розуміють російську, навіщо паритись"? Вроде же очевидно, что имелось ввиду, что русскоязычные, как правило, спокойно потребляют контент на двух языках и не пишут в каждой украиноязычной теме - ах вы ж скоты, давайте на русском пишите, мова форева.
Спокійно, я по аватарці бачу, що ви не москаль, і це було не конкретно до вашої фрази, інакше я б відповідав з цитатою. Це було загалом про ситуацію з какаяразніца в Україні. І так, повторюсь, російськомовні спокійніше реагують, бо їм нема чого паритись, контенту для них дофіга, їх мову ніхто не утискав, не забороняв, не чмирив сільким діалектом. А в україномовних просто накипіло за роки, от люди й зриваються.
А гнобить русскоязычных и указывать им, на каком языке производить контент на американском(!) YouTube - это неправильный подход.
От тому я просто висловив свою позицію і думку стосовно цього та не намагався когось гнобити. Якою мовою розмовляти та думати - це діло кожного, я не забороняю, просто намагаюсь пояснити чому я вважаю, що для розвитку хоббі в Україні контент таки краще робити українською.
Только какое отношение к государству имеет YouTube?
Ніякого. Як ви самі сказали Ютюб американський, і мав би бути аполітичним, хоча насправді це не так і я промовчу про модерацію постсовкового регіону московським офісом та підтирання коментів. Втручання держави в такі питання - це взагалі крайня міра, але, як показала практика з книгами та фільмами, в наших реаліях вона вимушена.
Или частные предприниматели в виде издательств, магазинов и т.д.? Или частное лицо в виде Бивера?
А це уже питання свідомості. Нагадаю, що той Кілогеймс Захисників випускав виключно російською спершу і про українську версію навіть не йшло мови, бо це було економічно невигідно. Проте зараз це один з най активніших українських локалізаторів, хоч хлопці і усвідомлюють, що фінансово це невигідна та дуже довга справа в плані хоч якогось прибутку.
Бівер має право робити контент якою хоче мовою, як і Метик має право просити зробити огляд українською на коробку, яку він зашле. Звісно ж той же Бівер має право від цього відмовитись і не отримати коробочку на огляд від Метика.
А ещё есть статья 10 нашей родимой конституции. Ознакомься на досуге.
Правильно, держава забезпечує розвиток української (насправді ніт, але то уже наші сумні реалії) та гарантує захист мов інших меншин. Так я не закликаю тут зараз заборонити російську, іврит, татарську та інші мови. Розмовляйте ними, створюйте контент ними, держава вам гарантує, що вас за це не розстріляють. Я тільки закликаю творити більше української, яку всі ці меншини повинні знати з гарантії тієї ж держави. Бо саме з українською і буду чесними усіма іншими мовами меншин, крім російської, саме в цій державі всі роки відбувається повна задниця.
Kessler
Адепт
Повідомлень: 749
З нами з: 25 травня 2018 13:35

Re: Допомога настільному каналу!

Повідомлення Kessler »

Можу тільки щиро позаздрити пану KinslayeR, що він має можливість тримати в колекції декілька копій ігор різними мовами. Інше питання - навіщо, але то вже таке :)

Добре, ми перебрали всі шаблонні аргументи за і проти «мовосрачу» і в черговий раз прийшли до висновку що всі все розуміють і поважають свободи іншого. Розходимось? До наступного «зриву» у знаного українофіла пана Ніколая (бо він ображається якщо його по ніку називати). Хочу лише побажати апологетам україномовного контенту менше таких «активістів» як пан Ніколай.
Аватар користувача
KinslayeR
Адепт
Повідомлень: 816
З нами з: 05 вересня 2011 15:09
Звідки: Львів

Re: Допомога настільному каналу!

Повідомлення KinslayeR »

Kessler писав: 03 листопада 2020 13:59 Можу тільки щиро позаздрити пану KinslayeR, що він має можливість тримати в колекції декілька копій ігор різними мовами. Інше питання - навіщо, але то вже таке :)

Добре, ми перебрали всі шаблонні аргументи за і проти «мовосрачу» і в черговий раз прийшли до висновку що всі все розуміють і поважають свободи іншого. Розходимось? До наступного «зриву» у пана Ніколая (бо він ображається якщо його по ніку називати). Хочу лише побажати апологетам україномовного контенту менше таких «активістів» як пан Ніколай.
Навіщо - доволі просто, я граю з різними людьми в тому числі тими, хто краще розуміє англійську, ніж українську :) До карантину часто катався в Краків в їхній клуб Гекс на ігротеки. Топове місце, рекомендую, якщо будете там.
Kessler
Адепт
Повідомлень: 749
З нами з: 25 травня 2018 13:35

Re: Допомога настільному каналу!

Повідомлення Kessler »

KinslayeR писав: 03 листопада 2020 14:10 Навіщо - доволі просто, я граю з різними людьми в тому числі тими, хто краще розуміє англійську, ніж українську :) До карантину часто катався в Краків в їхній клуб Гекс на ігротеки. Топове місце, рекомендую, якщо будете там.
Розумію. Для таких випадків замовляю пнп локалізованих компонентів. Нема англійської - нема льону) Мотивує до саморозвитку))

За рекомендацію дякую, сподіваюсь скоро буду мати змогу)
Аватар користувача
twink
Єврогеймер
Повідомлень: 445
З нами з: 25 травня 2018 15:00
Звідки: Херсон
Контактна інформація:

Re: Допомога настільному каналу!

Повідомлення twink »

Я впевнений, що з часом би українські огляди і укр контент ростиме по переглядах
рости то будет, но не так быстро, как у русскоязычного контента. Только потому, что аудитория шире..
Аватар користувача
Guns87
Єврогеймер
Повідомлень: 406
З нами з: 16 квітня 2016 20:12
Звідки: Киев

Re: Допомога настільному каналу!

Повідомлення Guns87 »

У Бівера, до речі, є принаймі один огляд англійською мовою. Судячи з того огляду при бажані він мігби вести свій канал англійською. Звичайно людина якщо хоче розвивати російський ютуб, то ніхто йому це заборонити не має право. Просто іноді стає смутно що така кількість українців розвивала саме російську культуру, а зараз російський ютуб, при всьому тому лайні що вони на нас виливають. Якби забрати весь той петенціал який був створений не росіянами, то и сам великий русский язык був би не таким великим.
Kessler
Адепт
Повідомлень: 749
З нами з: 25 травня 2018 13:35

Re: Допомога настільному каналу!

Повідомлення Kessler »

що таке «російський ютуб»? це частина «російського інтернету»?) чи просто ті канали російською мовою, з думкою котрих ви не погоджуєтесь?)
Аватар користувача
Guns87
Єврогеймер
Повідомлень: 406
З нами з: 16 квітня 2016 20:12
Звідки: Киев

Re: Допомога настільному каналу!

Повідомлення Guns87 »

Kessler писав: 05 листопада 2020 18:18 що таке «російський ютуб»? це частина «російського інтернету»?) чи просто ті канали російською мовою, з думкою котрих ви не погоджуєтесь?)
переважно це канали розраховані на російськомовну аудиторію. Любий такий канал, незалежно від того хто його створив, буде орієнтуватись на свою аудиторію. При чому догождаючи їй і уникаючи запитань відповіді на які можуть спровокувати у аудиторії негативний фідбек. А оскільки більшість російськомовних проживає в Росії , то і риторика буде у такого каналу російська. Я важаю що зараз вже можна провести знак рівності між культурою та контентом в інтернеті. Оскільки, наприклад, виконавець якоїсь пісні, чи перекладу, чи комедійного номеру буде орієнтуватись на аудиторію на яку він працює. Коротко кажучи - це канали російською мовою не залежно від того сгодний я з їх думкою чи ні.
Аватар користувача
Guns87
Єврогеймер
Повідомлень: 406
З нами з: 16 квітня 2016 20:12
Звідки: Киев

Re: Допомога настільному каналу!

Повідомлення Guns87 »

Взагалі бажаю розвитку каналу Бівера та вибачаюсь за оффтоп. Мені здаеться самий реальний варіант це знайти якихось хардкорних гравців хоча б у тому самому місті. Із рук в руки якось більш надійніше передавати. Для мене відсилка через пошту завжди невеликий, але стрес. Чи може якась кооперація з магазином. Звичайно Бівер в цьому більш прошарений. Може якщо вказати місце проживання, то може відгукнеться хтось поблизу.
Anngrybeaver
Амерітрешер
Повідомлень: 176
З нами з: 02 березня 2015 21:16

Re: Допомога настільному каналу!

Повідомлення Anngrybeaver »

Guns87 писав: 05 листопада 2020 17:59 В мене населення міста 10000 , і я ще не зустрічав там людини яка б мала настільну колекцію)
Відповісти

Повернутись до “Настільна взаємодопомога”