Ласерда

Обговорення настільних ігор
KievMagician
Єврогеймер
Повідомлень: 348
З нами з: 07 липня 2014 16:28
Звідки: Киев

Re: Ласерда

Повідомлення KievMagician »

По темі:
Грав в Галеріста, Лісбоа, ЕспейпПлен.
Мені все норм заходило (але в свою колекцію я конешноже нічо з цього не купив би)

Не по темі (сорян):
Є якесь трактування що таке "сухое евро" і чим відрізняється від звичайних? Часто бачу-чую, що настольщікам подобається цей термін вживати, а сам я власне не шарю що це мається на увазі. Завжди думав, що це типу "асбтрактна ігра на очечі без внятної теми". І якщо приклади сухого, полу-сухого і звичайного наведете буду вдячний.
Аватар користувача
Verrjerah
Гравець в Монополію
Повідомлень: 94
З нами з: 17 грудня 2019 13:51
Звідки: Чернигов

Re: Ласерда

Повідомлення Verrjerah »

Serfer писав: 10 серпня 2022 02:07 Я играл с апгрейд паком в коробку знакомого (он кстати решил распродать 90% коллекции в том числе план побега с допом собирался продавать, если надумаете могу узнать актуально ли).
Спросите, пожалуйста.
KievMagician писав: 10 серпня 2022 17:05 Є якесь трактування що таке "сухое евро" і чим відрізняється від звичайних?
В моём понимании, "сухое" - когда механика не сильно привязана к теме и когда в основе лежит продуманная мат. модель (привет, Книция).
В качестве примера - ну, Бургундия вполне себе сойдёт. Конкордия какая-нибудь, Гавр, может Power Grid.
Многие игры на Т в моём понимании подойдут (но я не играл, если что) - Тауантинсую, Теотиуакан... Я засыпаю уже на просмотре правил. Хотя, Тео хороша вроде.
Keyflower тоже - минимализм в артах, компонентах, действиях. Но всё работает.
Думаю, более опытные евро-игроки смогут лучше раскрыть.
Аватар користувача
Serfer
Єврогеймер
Повідомлень: 318
З нами з: 27 травня 2018 17:50
Звідки: Киев

Re: Ласерда

Повідомлення Serfer »

Verrjerah писав: 11 серпня 2022 00:33 Спросите, пожалуйста.
Уже продал :dntknw:
Boller747
Адепт
Повідомлень: 561
З нами з: 23 березня 2019 19:13

Re: Ласерда

Повідомлення Boller747 »

Для меня пример сухого евро это Trismegistus: The Ultimate Formula. После партии все в один голос сказали, а что мы вообще делали ? Просто набор механик без намека на тему.
У Ласерды наоборот самые тематичные евро из всех. Первый раз когда играл в Канбан, как будто смену на заводе отработал) в хорошем понимании слова. Из всех его игр в которые играл (все кроме Марса), только Lisboa показался слишком абстрактным, остальное прям на уровне, особенно Escape Plan и упомянутый выше Канбан.
Blindshooter
Новачок
Повідомлень: 36
З нами з: 05 січня 2012 19:38

Re: Ласерда

Повідомлення Blindshooter »

Може трохи з запізненням, але маю досвід з На Марс, Лісабон, Галлеріст і ЕскейпПлан, перші три в моїй колекції. Крім цього мав Барраж (продав), і маю в колекції Брасс, Проект Гайю, Терру Містіку і кілька інших ігр які тут згадували. Більшість цих ігр я грав на 2, рідше на 3 людини і в усі не більше 5ти партій, тому можливо мій коментар не настільки релевантний, як хотілось. Тим не менш, по Ласерді:

Моя особиста думка - на 2-3 людини, не бійтесь почати з Лісабона. Він не так тяжко вчиться і правила логічні. Мені взагалі здається що в Лісабоні просто все працює ідеально тематично і механічно. Автор дуже добре пояснює

Галеріст дуже довго лежав на полиці якраз через тему, але як виявилось - дарма, сама гра теж дуже цікава. По 15 хвилин ніхто не чекав ходу)

На Марс просто залиште на закуску, якщо розібратись з механіками хоча б кількох ігр Ласерди, то і правил до На Марс читатимуться легше.

ІМХО, всі інші його ігри варті уваги виключно через те що вам подобається тема, вкладений час в вивчення надскладних правил майже ніколи не виправдовується.
Blindshooter
Новачок
Повідомлень: 36
З нами з: 05 січня 2012 19:38

Re: Ласерда

Повідомлення Blindshooter »

На додачу до того що тут писали, осмілюсь порадити як складні євро на 3-4 людини - Trickerion і Anachrony, обидві від Mindclash Games. Обидві зайшли дуже добре
Аватар користувача
wolke
Адепт
Повідомлень: 530
З нами з: 09 листопада 2016 23:15

Re: Ласерда

Повідомлення wolke »

Я люблю ігри де тре трохи поміркувати на кілька раундів наперед. Мені дуже сподобався Галерист. Але нажаль моєму партнеру не зайшло.
В Ескейп план грали минулого року, якось в голові зовсім не відклалося. Тобто воно мені і не погане було (запам'ятала би), але й не вау-класс-хочу ще.
Хочу зіграти в Лісбоа. Принаймні для постеру 100 ігор. Але ні в кого немає :(
Troopermanowar
Гравець в Монополію
Повідомлень: 82
З нами з: 17 травня 2020 23:19
Звідки: Львів

Re: Ласерда

Повідомлення Troopermanowar »

Грав On Mars і Lisboa, прекрасні ігри, але для того щоб їх пограти довелось передивитись кілька відео і то з першого разу важко в'їхати що робити, але не дуже розумію чому ці ігри називають сухими, вони дуже тематичні, всі механіки вписуються в загальну концепцію гри, особливо в On Mars
Аватар користувача
Mirage
Адепт
Повідомлень: 654
З нами з: 15 травня 2020 22:02

Re: Ласерда

Повідомлення Mirage »

Очень жду новую игру Ласерды Inventions: Evolution of Ideas (2024). Это будет в жанре Цивилизации. Думаю, цива от Ласерды будет крута...
https://boardgamegeek.com/boardgame/347 ... tion-ideas
Как ни странно, но его Машина Погоды мне как-то не зашла. Пересмотрел уйму летсплеев - ну не цепляет почему-то совсем...

Также слежу за игрой Pampero (2023). Писали, что ее автор Julián Pombo вроде бы ученик Ласерды. Да и внешний вид игры вполне себе смахивает на стиль мастера...
https://boardgamegeek.com/boardgame/304510/pampero
Аватар користувача
Mirage
Адепт
Повідомлень: 654
З нами з: 15 травня 2020 22:02

Re: Ласерда

Повідомлення Mirage »

Mirage писав: 03 березня 2023 13:22 Очень жду новую игру Ласерды Inventions: Evolution of Ideas (2024). Это будет в жанре Цивилизации. Думаю, цива от Ласерды будет крута...
https://boardgamegeek.com/boardgame/347 ... tion-ideas
Сегодня ночью на канале Heavy Cardboard был стрим по этой игре. Одним из игроков был Витал Ласерда :). Жаль, не спросил я у него в чате, как эта игра на 2 игрока, до сих пор жалею...
Вероятно, это была альфа-версия, т.к. выпуск вроде планируется на 2024 год.
Аватар користувача
Mirage
Адепт
Повідомлень: 654
З нами з: 15 травня 2020 22:02

Re: Ласерда

Повідомлення Mirage »

Mirage писав: 03 березня 2023 13:22 Также слежу за игрой Pampero (2023). Писали, что ее автор Julián Pombo вроде бы ученик Ласерды. Да и внешний вид игры вполне себе смахивает на стиль мастера...
https://boardgamegeek.com/boardgame/304510/pampero
Посмотрел стрим на Pampero (прототип, как сказали. Самой игры еще нет, в производстве еще). Немного разочаровала. На мой взгляд, ничем не превосходит Barrage. Та же тематика - выработка э/э. Более сложная, на первый взгляд. Но более интересной никак не показалась...
Вот планшеты - огонь. Не планшеты, а пульт управления звездолетом. Нереально навороченные, это да.
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум по настільним іграм”